top of page

Primer Çeşitleri nelerdir ve Hangi Primer'ı kullanmalıyım?

Asitli Primer : Asit Bazlı Primer’lar, tırnak yataklarınızı mikroskobik çatlaklarla aşındırarak çalışır. Bu mikro delikler, üzerine uygulanacak malzemenin içeri sızmasını ve tırnaklarınıza daha iyi tutunmasını sağlar. Yapısı ince ve suludur. Makineye ihtiyaç duyulmadan havada kurur.


Cildi çok yağlı veya aşırı terleyen sorunlu tırnaklarda kullanılır.

Gereğinden fazla uyguladığınızda tırnak plağının yüzeyinde açtığı küçük mikroskobik delikler, tırnakların hasar görmesine ve aşırı derecede incelmesine sebep olur.

Ayrıca fazla kullanılması tırnağın pH dengesini bozar. PH dengesini sağlamak için üzerine asit içermeyen primer uygulayabilirsiniz.


Yine diğer primer gibi tırnağın yağını ve nemini almak için kullanılır. Ancak Asitli Primer’dan farklı olarak; Tırnağın yüzeyinde yapışkan ince bir tabaka oluştur ve sonrasında uygulanacak malzemenin (Base Coat veya Jel’in) tırnağa kuvvetlice yapışmasını sağlar. "Çift taraflı yapışkan bant" gibi düşünebilirsiniz.

Asitli Primer kadar aşındırıcı değildir ve tırnağa doğrudan zarar vermez.


Uygulama esnasında tırnak etlerine asla temas etmemesi gerekir. Aksi halde ojenin veya jelin atmasına sebep olur. Aynı şekilde çok fazla ürün yapışkan etkiyi azaltacağından, az miktarda uyguladığınızdan emin olun.


Asitsiz Primer’lar genel olarak Dehydretor içermez. Dehydretor; mantar oluşumunu engelleyen bir kimyasaldır. Asitsiz Primer tercih edildiğinde öncesinde mutlaka Dehydretor da kullanılması önerilir. Aksi halde mantar oluşumuna sebep olabilir.

Comentarios


Son Paylaşımlar
Arşiv
bottom of page